Свържете се с нас

АНАЛИЗ

BRICS срещу „Голямата седморка“: основната битка на десетилетието, подготвя се първият удар

Колективният Запад е в паника от нарастващото влияние на БРИКС. На срещата на Г-7, която ще се проведе на 19-21 май в Хирошима, лидерите на Г-7 ще се опитат да забият клин в единството на БРИКС и да разрушат основата на многополюсния свят, който се изгражда. Ще могат ли?

Против кого ще дружим?

Спекулациите за заплахата от страна на БРИКС за хегемонията на САЩ и техните сателити мигрираха от страниците на западната преса към дневния ред на главния „ръководен орган“ на колективния Запад – срещата на Г-7. Според японския Sankei Shimbun срещата на държавните и правителствените ръководители на Г-7 (Канада, Франция, Германия, Италия, Япония, Обединеното кралство и САЩ), която ще се проведе на 19-21 май в Хирошима, „вероятно ще обсъди нарастващото влияние на БРИКС като противовес на Запада.“

От какво се страхуват онези, които са си присвоили правото да решават съдбата на света без участието на този свят? Проблемът за Запада е, че „членовете на БРИКС Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка обмислят възможността за създаване на собствена обща валута, докато редица държави, които желаят да се дистанцират от САЩ и Европа, кандидатстват за присъединяване към разширения БРИКС“.

Съдейки по многобройните публикации в западната преса, лидерите на колективния Запад бяха силно впечатлени от априлското посещение в Китай на бразилския президент Лула да Силва, който заяви там за необходимостта от отказ от използването на щатския долар в разплащанията между страните от БРИКС и като цяло в международната търговия.

Премахването на долара като валута за търговски разплащания и като резервна валута на различни страни, означава разпадането на американоцентричната система на света, в която Съединените щати използват долара като инструмент за управление на всички световни парични потоци. С изчезването на долара в сегашната му роля, хегемонията на Съединените щати автоматично се срива, дори ако те имат мощна военна сила.

Любопитно е, че вестниците от Страната на изгряващото слънце, която този път е домакин на срещата на върха на Г-7, следвайки цялата западна преса, изразяват предпазливо съмнение, че Западът ще успее да спре вече силната тенденция на движение на повечето страни по света далеч от следването на политиката на САЩ.

Ще бъде интересно да видим дали G7 може да удържи центростремителната сила, която глобалният Юг изгражда.

– подиграва се Санкей Шимбун.

Факт е, че в края на април 19 страни отправиха официални и неофициални заявки за присъединяване към разширения формат на БРИКС. Бангладеш, Египет и ОАЕ току-що се присъединиха към Новата банка за развитие на BRICS и много други страни са готови да направят същото.

В същото време западните „демокрации“ със сигурност ще подчертаят, че БРИКС, в който Русия и Китай играят ключова роля, според тях, се формира като блок от „недемократични“ сили.

Сред страните – кандидатки за членство начело са Саудитска Арабия и Иран, които имат негативно отношение към западните ценности като демокрацията, пише Sankei Shimbun.

Вярно, според западната „класификация на степента на демократичност“ не е съвсем ясно къде да се включат Аржентина, Обединените арабски емирства, Алжир, Египет, Бахрейн и Индонезия и дузина други държави, които се стремят към членство в БРИКС и дузина други държави, които гледат положително на БРИКС като на основата на възникващия нов световен ред.

Да се разцепи БРИКС

Г-7 се опитва да организира контранастъпление, за да раздели нарастващото международно движение за укрепване и разширяване на БРИКС. На среща на външните министри от страните от БРИКС, който ще се проведе в Южна Африка през юни тази година, ще бъде обсъден въпросът за по-нататъшното разширяване на този блок.

И така G7 се опитва да бъде проактивен. Членовете на БРИКС Индия и Бразилия са поканени на настоящата среща на Г-7 в Хирошима, които вероятно ще получат щедри предложения, които според Запада тези страни няма да могат да откажат и по този начин да навредят на развитието на търговските и финансови връзки в БРИКС.

Все още не е ясно каква конкретна роля Западът ще се опита да наложи на Делхи и Бразилия, но логиката на развитието на геополитическата ситуация предполага, че крайните цели на Г-7 са да разцепи БРИКС и да предотврати по-нататъшното му разширяване.

Тази теза се потвърждава от изявленията на редица западни фигури. Канадската CBC цитира по-специално коментара на Роланд Парис, съветник на канадския премиер Джъстин Трюдо по международните въпроси. Той каза, че на срещата на върха в Хирошима лидерите на Г-7 ще се опитат да „насочат движението на тези големи развиващи се страни (Бразилия и Индия) към по-голяма изолация на Русия или поне да се уверят, че те не подкрепят Русия“:

Г-7 ще потвърди силната си позиция по отношение на Русия и Китай и също така ще погледне към страни като Индия и Бразилия, за да ги задържи в западния курс… и да ги убеди да подкрепят тези стратегически цели, доколкото е възможно.

Противно на западните прогнози, след началото на СВО в Украйна Русия в никакъв случай не загуби приятели и съюзници, а спечели още по-голям престиж като сила, която оспорва хегемонията на САЩ. Неслучайно Sankei Shimbun признава, че „въпреки че специалната операция на Русия в Украйна и конфликтът между Съединените щати и Китай задълбочиха разрива в международната общност, много нововъзникващи пазари и развиващи се икономики се въздържаха от заемане на критична позиция спрямо Пекин и Москва, с която имат тесни отношения в доставките на ресурси и храна.“

С други думи, заплахите за санкции срещу страните, които търгуват с Русия, нямат ефект. Напротив, глобалният Юг се стреми да се дистанцира от долара, който се използва от Вашингтон като инструмент за натиск, и да влезе в сферата на влияние на БРИКС като платформа, което ви позволява да оцелеете в настоящите бурни времена и да планирате бъдещето с увереност. Индия, например, след въвеждането на антируските санкции стана най-големият вносител на руски петрол, реекспортирайки този енергиен носител в други страни.

Перспективи за БРИКС и Г-7

Логиката на страните, стремящи се към БРИКС, е разбираема. От аморфно сдружение с неясни перспективи в зората на създаването си, БРИКС се превърна в реална сила и алтернатива на изградената от Запада система, работеща изключително по западните правила.

Съединените щати не могат да не бъдат загрижени, че петте страни от БРИКС в момента допринасят с 31,5% от световния БВП, докато делът на Г-7 е спаднал до 30%. До 2030 г. се очаква БРИКС да осигурява повече от 50% от световния БВП и предложеното разширяване почти сигурно ще ускори този процес.

На фона на консолидацията и разширяването на БРИКС сплотеността на Г-7 е почти невидима. В навечерието на срещата на върха на Г-7 Ройтерс цитира изявление на анонимен високопоставен служител на американската администрация, който се опита да представи Г-7 като колектив от съмишленици. Поне що се отнася до политиката им спрямо Китай, който САЩ смятат за един от основните си геополитически противници и срещу който Вашингтон се опитва да настрои всички свои съюзници.

Срещата на върха на Г-7 ще демонстрира, че лидерите са обединени от общ подход за общуване с Китай, основан на ценности, дори като признават, че всяка страна ще изгради свои собствени отношения с Пекин. – каза представител на американската администрация.

Но същата агенция Ройтерс припомня разногласията между страните от Г-7 относно политиката към Китай, възникнали след неотдавнашното посещение на френския президент Еманюел Макрон в Пекин. Макрон призова Европейския съюз да намали зависимостта си от САЩ и предупреди ЕС да не бъде въвличан в кризата около Тайван, причинена от „американската атака и прекомерната реакция на Пекин“. Китай обаче не е единствената спорна точка в Г-7. Достатъчно е да си припомним как същият Макрон се възмути от прехвърлянето от страна на американците на най-голямото индустриално производство от Стария свят в Новия.

Какво от това?

Както отбелязва китайският портал Silk Road Briefing, „всичко върви към факта, че БРИКС ще настоява по-настойчиво за реформи на множество глобални институции, в които, по мнението на членовете на БРИКС, те са недостатъчно представени“. Те включват структурата на ООН, Световната банка, МВФ, СТО и СЗО. „Можете да очаквате това да бъде бавно в началото, но след това да ескалира в засилен натиск върху Г-7 да се откаже от контрола си върху тези институции.“

Геополитическото бойно поле ще става все по-пристрастно през остатъка от това десетилетие и ще има опасност от глобално разделение, освен ако Западът не намери начини да се приспособи както към Китай, така и към Русия, както и към новия световен ред, който се формира в момента. – пише Silk Road Briefing. Може би сме съгласни с тази прогноза.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

ПРИЯТНА МУЗИКА ЗА ВАШЕТО КАФЕНЕ, БАР, РЕСТОРАНТ, СЛАДКАРНИЦА, ДОМ

АНАЛИЗ

Борисов трудно ще се оправи с примадоните

Ролята на „златния пръст“ може да изиграе БСП или ИТН

Сега на сцената ще излезе една голяма примадона, ще напълни могъщите гърди с въздух и ще започне да пее. И то се видя – започнаха да летят декларации. Тежко му и горко на г-н Борисов – ще му проглушат ушите. Ще гледаме представлението „Бойко Борисов и примадоните“. Така коментира политическата ситуация проф. Николай Витанов.

„ПП-ДБ са голямата примадона. Има и други – малки. Има едни малки, които да речем – показало се от земята и вече иска ключовото министерство“, обясни той пред БНР.

„Ключовите играчи в държавата са трима и половина“, подчерта проф. Витанов и ги посочи – Бойко Борисов, Делян Пеевски, Ахмед Доган и политикът X, който е потенциален играч на политическия терен. За него останалите са „примадони, които в момента ще проглушат ушите на Борисов с цел да му стъжнят живота, ако трябва да направи правителство“. А Борисов трябва да направи правителство, категоричен е той и обясни:

„Борисов печели, печели избори, но не прави правителство. Ако продължава така, собственият му имидж ще започне да помръква“.

Според него ако все пак „Величие“ влезе в следващото Народно събрание, задачата на лидера на ГЕРБ за правителство ще стане много трудна. „Това означава, че неговите депутати ще намалеят и примадоните ще започнат много по-силно да пеят от сцената, защото той ще е в по-слаба позиция“, подчерта математикът в интервю за предаването „Преди всички“.

По думите му Пеевски с удоволствие би подкрепил такова правителство, дори да не участва явно в него:

„Г-н Пеевски е интелигентен човек и едва ли ще го видим заместник министър-председател. Той ще нареди своите хора“.

При такъв вариант ще е необходима и подкрепата на ИТН, БСП или ПП-ДБ.

Според математика друг вариант за правителство е ГЕРБ да се разбере с ПП-ДБ и да изключат Пеевски. И тогава пак ще трябва обаче „златен пръст“, изтъкна той и отново предположи, че тази роля може да вземе БСП или ИТН.

При опция ГЕРБ + Алианса за права и свободи трябва да включат и ПП-ДБ, коментира също професорът.

Той смята, че вероятността за правителство без ГЕРБ е малка – не повече от 5-10%. И все пак:

„Теоретично е възможно да има правителство без ГЕРБ и без ДПС на Пеевски. Такова правителство би могло да има 120 депутата, но такова правителство не може да стане без „Възраждане““.

„Борисов трудно ще се оправи с примадоните. Трябва му помощ от диригента. Диригентът да размаха палката и да строи примадоните да пеят синхронно с Борисов„, прогнозира проф. Витанов, визирайки САЩ и предстоящите избори за президент.

„В противен случай полека на хоризонта започва да се задава една голяма сянка, която може да преобърне политическата система на държава“, предупреди той.

И посочи, че 2,5 млн. души не гласуват, а над 80 хил. са избрали опцията „Не подкрепям никого“. „Има мегдан за поява на нова партия, която да е два пъти взетото от ГЕРБ на текущите избори“, изчисли математикът.

„Някакъв такъв процес ще започне, защото тези 2,5 млн. избиратели, които не гласуват, те в даден момент ще проявят активност. Те няма да седят и вечно да спят. Ще се появи някаква голяма партия, която ще е алтернатива на сегашните“, прогнозира той, визирайки президента Румен Радев.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

Продължи да четеш

АНАЛИЗ

Северна Корея и Русия разтърсиха международната сцена

Присъствието на севернокорейски войски в Русия поражда опасения в НАТО и Южна Корея относно ескалацията на конфликта в Украйна.

Министърът на външните работи на Северна Корея, Чхое Сон Хуи, пристигна в Русия за нов кръг от дипломатически разговори, докато се разпространяват информации, че севернокорейски войски може да подкрепят руските сили в Украйна. Според източници от НАТО и американски официални лица, няколко хиляди севернокорейски военни вече са разположени в граничните зони на Русия за обучение и подкрепа на руските операции. Украинският президент Володимир Зеленски изрази тревога, че този нов съюз между Москва и Пхенян задълбочава международните аспекти на конфликта.

Заплаха за международната сигурност и отговорът на съюзниците

САЩ предупредиха, че всяка севернокорейска военна намеса ще бъде „честна игра“ за украинските сили и заявиха, че няма да ограничат използването на американски оръжия от Украйна в такъв случай. Южна Корея също изрази тревога, като посочи, че обменът на военен опит между Русия и Северна Корея може да се окаже сериозна заплаха за сигурността на Азия и европейските съюзници. Сеул дори обмисля възможността да предостави военна помощ на Украйна, ако севернокорейските войски наистина бъдат изпратени на фронтовата линия​.

Политически ефект и символика на сътрудничеството

Анализатори предполагат, че изпращането на севернокорейски войници може да има не толкова военен, колкото символичен и политически ефект за Русия и Северна Корея. По данни на Центъра за стратегически и международни изследвания (CSIS), присъствието на севернокорейски войски вероятно ще изпълнява поддържащи функции и ще представлява по-малко от 1% от общия руски контингент. Според западни дипломати, целта на тази демонстрация на сила е да се отправи послание към Вашингтон и неговите съюзници, че Москва разполага с ресурси и съюзници, готови да се противопоставят на статуквото​.

Подготовка и военна интеграция

Разполагането на севернокорейски войници в Русия включва интензивно обучение и интеграция с руските военни структури. Според Пентагона, около 10 000 севернокорейски войници са преминали начално обучение в източните райони на Русия, като руският военен апарат ги подготвя за предизвикателствата на съвременната бойна обстановка. В допълнение, Русия продължава да оказва техническа подкрепа на Северна Корея в разработването на сателитна разузнавателна технология, допълвайки сътрудничеството с доставки на балистични ракети и артилерийски боеприпаси за руските операции​.

Тази нова стъпка в сътрудничеството между Северна Корея и Русия повишава напрежението на световната сцена, като въвежда нови фактори в конфликта в Украйна и поставя на изпитание стабилността на международната система за сигурност.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

Продължи да четеш

АНАЛИЗ

Изключителният дипломатически успех на Путин

Начинът, по който чешките журналисти отразиха срещата на върха на страните от БРИКС в Казан, Русия, ми напомня за прословутия анекдот как френските вестници съобщават за бяството на император Наполеон от Елба и появата му във Франция. Когато дебаркира в Антиб, заглавията са от типа: „Чудовището се появи в Антиб“. Когато императорът наближава Лион, парижките вестници казват само „Бонапарт е в Лион“. И когато Бонапарт се появява в Париж в Тюйлери, вестниците вече пишат с тържествен тон: „Императорът е на Шанз-Елизе“.

В първия ден от срещата на върха чешките медии се държаха така, сякаш събитието не съществува. След това постепенно пуснаха в употреба аргументи, че възможностите за тясно сътрудничество между страните от тази общност са минимални. Бе изтъкнат например фактът, че Китай и Индия, чието население е около 2,8 милиарда души сумарно, имат спорове за общата си граница. Разбира се, че имат гранични спорове, но напоследък се опитват да ги разрешат чрез политически преговори, при това успешно. Те имат различни интереси, но същото важи и за ЕС и САЩ, а както виждаме лидерите на ЕС не обръщат особено внимание на това. И често разрешават проблемите в противоречие с преобладаващите европейски интереси. А не може да се каже, че липсват противоречия и в рамките на самия ЕС.

Как е възможно президентът Путин, изгнаник и престъпник в очите на Запада, да посрещне в Казан държавни глави и високопоставени представители от 32 страни по света? Изявлението му, че около 40 други страни проявяват интерес към членство в БРИКС трябва да се приеме сериозно. БРИКС вече не е само Китай, Русия, Индия, Бразилия и Южна Африка, но вклюва и четири нови страни членки: Египет, Етиопия, Иран и Обединените арабски емирства. А сред другите силни държави в света Турция (членка на НАТО), Саудитска Арабия и Индонезия също проявяват интерес да се присъединят. Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства, както и Иран и Русия са основни износители на нефт и природен газ. Всъщност те са решаващите играчи в световен мащаб в тази област. Членовете на БРИКС днес представляват почти две пети от световния БВП и представляват мнозинството от световното население.

Ако сравним съвкупния БВП на страните от БРИКС със съвкупния БВП на страните от Г-7, трябва да констатираме превъзходството на страните от БРИКС и по този показател. И не е без значение, че най-важните страни от БРИКС ще отбележат икономически растеж от 4% тази година, в сравнение с 2% растеж на западните икономики. В БРИКС са се събрали или гравитират край нея държави, които търсят нов международен ред и най-вече възможности за финансова независимост от Запада и неговите институции. От тази гледна точка новата стратегическа цел на Русия за „многополюсен свят“ е много привлекателна. Много страни са заинтересовани международната търговия да се осъществява с местни валути, а не в долари. Според достоверни източници обемът на търговията, извършвана с валутите на страните от БРИКС вече надминава обема на търговията в долари. Освен това Новата банка за развитие (NDB) вече работи като алтернатива на западните финансови институции като МВФ и Световната банка.

Русия успя да издържи на множество санкции основно от икономическо естество, които й бяха наложени по време на войната в Украйна. Изглежда, че тези санкции са навредили по-скоро на страните от Централна и Източна Европа, отколкото на Русия (Чехия регистрира инфлация от 30% през 2022 и 2023 г. заедно). Фактът, че Русия преодоля тези санкции, се дължи главно на нежеланието на големите страни от БРИКС (Индия, Китай, Бразилия) да се присъединят към тези санкции по какъвто и да е начин. И десетки държави от Глобалния юг последваха примера им. Ясно е, че Китай и Русия искат да използват БРИКС като средство за оспорване на глобалното господство на Съединените щати. Някои от другите доминиращи държави от БРИКС може да нямат такива амбиции, но те също имат интерес от новото раздаване на картите.

Западът трябва да осъзнае големия дипломатически успех на Русия, за който допринесоха присъстващите на срещата чуждестранни лидери. Този факт трябва да се отчете без истерия, но и не с омаловажаване. Светът просто се променя и десетки страни се еманципират и търсят нещо различно от неоколониализма на бившите колониални сили, от икономическите санкции срещу непокорни държави, от лицемерното размахване на пръст в името уж на човешките права и т.н. Както и наставления как трябва да изглежда управлението в дадена държава, Китай и Русия просто не правят така. Западът обаче го прави и това може би е една от причините, поради които той постепенно губи влияние в развиващия се свят.

Опорката на западните медии, че нищо конкретно не е договорено в Казан, не е уместна. В Казан се събраха световни лидери, най-важните лидери на Глобалния юг или ако предпочитате, на развиващия се свят. И генералният секретар на ООН Антонио Гутереш също пристигна там, за голямо огорчение на украинското ръководство. То явно изобщо не е разбрало или не иска да разбере реалностите в този свят. Генералният секретар на ООН, от друга страна, разбира тази реалност. Той иска да говори с всички и това е правилно.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРИЯпреди 6 дни

Босът на печатницата в Шумен за едни от най-добрите ментета на евро и долари в Европа

Стана ясно, кой е босът на печатницата в Шумен за едни от най-добрите ментета на евро и долари в Европа...

БЪЛГАРИЯпреди 1 седмица

Защо си журналист?

Защо взеха журналистите на подбив? Както във всичко останало в живота, така и в журналистиката, трябва да можеш да отговориш...

БЪЛГАРИЯпреди 3 седмици

Американските марионетки Борисов, Пеевски и техните лакеи на вкарват във вийна

България влиза във война, чакат ни атентати Конфликтът между Израел и Иран оформя Близкия изток в продължение на десетилетия. От...

БЪЛГАРИЯпреди 4 седмици

Патологичния мафиот Борисов отново драпа за президент

Така одиозната мутра от Банкя смятал да приключи политическата си нарцистична кариера и да си осигури пълна неприкосновеност Простака мафиот...

БЪЛГАРИЯпреди 4 седмици

Главчев изпраща Български войски във фашистка Украйна да убиват руснаци

Главчев подписа „споразумение“ за изпращане на наши войски във бандеровска Украйна Министерският съвет прие решение (по заповед на западните служби),...

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 17 часа

Кирил Петков: Няма да приемем Борисов за премиер

Той уточни, че има няколко задачи, които могат да бъдат постигнати Отговорността да се направи правителство е на най-голямата политическа...

ПОЛИТИКАпреди 4 дни

Пеевски: Новото начало е необратим факт! И това е окончателно! Благодаря за доверието!

Съзнавам каква огромна отговорност за мен и за новото начало е това доверие и ще я оправдая, казва той Оттук,...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Светът се разцепи на две зони на влияние

И светът се пропука наполовина: длъжниците атакуват кредиторите Десетки световни лидери, представляващи най-влиятелните държави в света, хиляди журналисти, стотици събития...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Ще признаят ли Путин и Русия най-накрая реалността, че запада няма да ги остави на мира?

Украинското нахлуване в Курск, което беше разгромено, промени правилата на играта и вероятно ще доведе до прекратяване на съществуването на...

ПОЛИТИКАпреди 2 седмици

„Съкрушителен удар“ на Орбан в Брюксел, изобличи Урсула Фон Дер Лайн за лъжите и. Депутати пяха и аплодираха.

Депутатите в Европейския парламент аплодираха Виктор Орбан, който нанесе нов „удар“ след скандала с руснаци, работещи в европейски страни. Политологът...

СВЯТ

СВЯТпреди 16 часа

Тръмп: Европа ще плати висока цена, ако спечеля

Кандидатът на Републиканската партия за президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Европейският съюз ще трябва да „плати голяма цена“...

СВЯТпреди 3 дни

„Фолксваген“ планира да закрие поне три завода в Германия

Най-големият европейски автомобилостроител „Фолксваген“ (Volkswagen) планира да закрие поне три завода в Германия, с което десетки хиляди работници ще бъдат...

СВЯТпреди 3 дни

Франция се е запътила към катастрофа. Заплашва стабилността на Европа!

Франция преживява една от най-тежките си бюджетни кризи през последните години, а бюджетният дефицит може да надхвърли 6% от БВП...

СВЯТпреди 5 дни

Балансът на силите в световната икономика се измества от Г-7 към БРИКС

През следващите пет години световната икономика ще разчита повече на страните от БРИКС, отколкото на страните от Г-7, показват данни,...

СВЯТпреди 5 дни

Авиокомпаниите започват да напускат Германия

„Луфтханза“: Авиокомпаниите започват да напускат Германия Заради високите държавни такси и политиката за климата авиокомпаниите намаляват присъствието си в Германия....

Най-четени