Свържете се с нас

СВЯТ

Американската армия: ръждясваща, мразена и много опасна

Отвъд океана все още не са готови за пряк военен конфликт с Русия

Счетоводната служба на САЩ ( GAO ) публикува доклад за програмите за превъоръжаване на Пентагона. Одиторите оцениха отрицателно изпълнението на тези програми, като заключиха, че много разработки на съвременни оръжейни системи са изправени пред сътресения и забавяния, а разходите за модернизация растат до небето.

Тези проблеми продължават да съществуват дори след неотдавнашната реформа на процеса на възлагане на обществени поръчки. Повече от половината от 26-те оръжейни системи, които все още не са влезли в експлоатация, са изправени пред допълнителни закъснения поради „прекъсвания на доставките, проблеми с разработката на софтуер и пропуски в контрола на качеството“.

Съгласно доклада на GAO периодът за разработване на междуконтиненталната балистична ракета Sentinel се е увеличил от 106 на 118 месеца. Наземната част от ядрената триада на САЩ е нейното слабо звено, тъй като бойните способности на 450-те ICBMs Minutemen III са под голяма въпросителна. Четири от осемте тестови изстрелвания на тази ракета, извършени през новото хилядолетие, са се провалили, което предполага, че наземният ядрен арсенал на САЩ е доста ръждясал.

Новата ракета Sentinel не е по-добра от ръждясалите Minutemen, само че е по-евтина за работа. Предвижда се тя да бъде оборудвана с остарелите бойни глави W-87, някои от които бяха изведени от въоръжение през 2005 г. заедно с ракетите LGM-118A Peacekeeper.

При всеки сценарий на термоядрена война ще загинат милиони хора. Но ако по-рано в Съединените щати се използваше понятието „приемливи щети“, когато няколко милиона „у дома“ умират, но в Русия това е с порядък повече, сега, когато Съединените щати очевидно изостават със земно базирания компонент на ядрената триада, това е изключено.

Boeing имаше проблеми с доставката на „новия“ изтребител F-15EX “ на военновъздушните сили поради проблеми с качеството на доставчика, свързани с критичен за безопасността на полета компонент на предния фюзелаж.

Проблемите изглеждаха несериозни, те бяха лесно отстранени, но самият факт на възобновяване на производството на изтребителя от четвърто поколение, дори и модернизиран, показва сериозни проблеми за ВВС на САЩ.

Американският изтребител от четвърто поколение Boeing F-15EX Advanced Eagle, който е модификация на доказалия се в битки F-15 Eagle, може да стане най-въоръженият изтребител в света, носейки до 22 управляеми ракети въздух-въздух, главно усъвършенстваната ракета въздух-въздух със среден обсег AIM-120 (AMRAAM). В бъдеще се планира самолетът да бъде оборудван с хиперзвуково или противосателитно оръжие.

Рекламираните и супер скъпи изтребители от пето поколение F -22 и F -35 не можаха да станат пълноправен заместител на същия F-15 Eagle.

Най-скъпият американски изтребител от пето поколение, F-22 Raptor, започна да бъде извеждан от експлоатация през 2022 г. поради лоша производителност. Още през юли 2009 г. производството на F-22, който получи прозвището Technological Nightmare (Технологичен кошмар), беше преустановено.

От самото начало на пускането на друг изтребител от пето поколение, F-35 „страдаше от огромен брой грешки “ , пише Business Insider . През 2021 г. са преброени 857 технически дефекта в конструкцията на F-35 , редица от които са имали „критично въздействие върху готовността за мисия“ и са застрашили живота на пилота. Днес огромният флот от изтребители F-35 има само ограничени бойни способности поради прегряване и вибрации на двигателя.

Най-големият недостатък на F -22 и F -35 е, че те могат да носят изключително ограничен брой ракети във вътрешните отделения на фюзелажа, тъй като монтирането на оръжия на външно окачване ще ги лиши от стелт -свойствата. Не може да се говори за инсталиране на хиперзвукови ракети върху тези трудно забележими чудовища.

Отговаряйки на въпроса какво да правим сега с огромен флот от стелт, но зле въоръжени изтребители F -35, ако и когато техните вибриращи и много горещи двигатели бъдат финализирани и коригирани, американските военни твърдят: F -35 и F-15EX ще работят заедно – изтребителят от петото поколение ще открива врага и ще предава данните за целта на по-въоръжения самолет от четвърто поколение.

Като се има предвид, че американските военновъздушни сили в момента имат триста F -35 в експлоатация и се планира закупуването на още 1700, а Пентагонът планира да закупи само 200 F-15EX до 2030 г., тогава ще има десет „насочвачи“ за един атакуващ изтребител, което изглежда очевидна глупост..

Следва да се отчита и това, че след провала на програмата за изтребители от шесто поколение , сега ВВС на САЩ разполагат с огромен брой от бързо остаряващите изтребители от четвърто поколение F-16 и F-15, а изтребителите от пето поколение, предназначени да ги заменят, се оказаха твърде сложни, много скъпи и неподходящи за реалностите на хиперзвуковата ера, оръжия.

С трескави темпове върви производството на наземната хиперзвукова оръжейна система с голям обсег Long Range Hypersonic Weapon System (LRHW), която представлява двустепенна ракета-носител за ускоряване на плъзгащия блок до хиперзвукова скорост, . След това планиращият блок се насочва към целта, която удря с кинетичната си енергия.

Dynetics изгражда планиращия блок, докато Lockheed Martin е зает с изграждането на ракетата-носител, оборудването за изстрелване и сглобяването на цялата система. Поради не съвсем успешни изпитания, времето за доставка на първите осем комплекса LRHW на въоръжените сили през 2023 г. е под въпрос. С тези хиперзвукови ракети също се очаква да оборудват разрушителите от клас Zumvalt и ядрените подводници от клас Virginia .

В доклада на GAO се казва, че принудителното бързане в производството може да доведе до „сериозни недостатъци, които изискват скъпи поправки“.

Строителството на модернизираните атомни подводници SSN 774 Virginia Class Submarine (VCS) Block V се измества с две години поради недостиг на работна ръка.

Първият от трите стелт есминеца, DDG-1000 Zumwalt , на стойност около 9,6 милиарда долара всеки, трябваше да бъде готов през април, но има толкова много недостатъци в конструкцията на кораба, че военноморските сили планират да завършат морските изпитания не по-рано от м. декември тази година. Построяването на още два такива есминеца се отлага за неопределено време.

Характерна е липсата на раздел за танковата индустрия в доклада на GAO. Факт е, че в САЩ то практически не съществува. Детройтският танков арсенал на Chrysler беше затворен и консервиран поради липса на поръчки в необходимия обем. Той произвеждаше танковете Abrams /“Ейбрамс“/ през 1980-1996 г.

В момента дълбока модернизация на съществуващите танкове Abrams от всички модификации се извършва в танковия завод Lime в Лайм, Охайо, собственост на General Dynamics Corporation .

Сега в този завод чакат на опашка, за да се доставят 250 M1A2 SEP V3 Abrams за Полша и 108 M1A2T Abrams на администрацията в Тайпе. Производственият капацитет на завода обаче е ограничен до 12 танка на месец.

Вашингтон не възнамерява да доставя на Киев нови танкове Abrams от собствените си военни запаси, както беше при предишните пакети за военна помощ, а ще ги закупува от производителите. „Това означава, че те няма да бъдат на бойното поле много месеци или вероятно години, като се имат предвид ограниченията в индустрията за техните надстройки“, отбелязва Politico .

Танковата индустрия в САЩ като цяло е в дълбок упадък поради загубата на компетенции в годините след края на Студената война. Не се разработват обещаващи технологии. Поради тази причина докладът на GAO не анализира програмите за изграждане на танкове в Съединените щати.

Докладът на одиторите на GAO потвърждава заключенията на доклада на анализаторите от института Хъдсън , че „американската армия е на кръстопът“, тъй като продължава да създава все по-неустойчиви големи многоцелеви платформи и военни формирования [така наречените Звезди на смъртта ], които в крайна сметка ще ограничават осигуряването на националните интереси на САЩ и техните съюзници.

Пентагонът всъщност продължава да се готви за „последната война“, в която основната ударна сила е представена от изключително уязвими гигантски самолетоносачи, стелт разрушители, стелт и суперскъпи изтребители и някъде в задния двор на военно-техническото строителство се намират т.нар. автономни рояци от БПЛА, способни да водят, както писахме , „мозаечна война“, основана на „самостоятелно вземане на решения“ и бърза замяна на елиминираните на бойното поле срещу равен противник, евтини „бюджетни“ оръжейни системи.

Свръхмонополизираният американски военно-промишлен комплекс не може бързо да се приспособи към планирането на бъдещи войни, а и само с половин уста приема мнението на военните анализатори и други специалисти.

Общата криза на американския военно-промишлен комплекс не може да не се отрази на ситуацията в американските въоръжени сили, която стана критична през последните години.

Сред американските военни расте недоволството от правителствената политика. В тайни чатове на елитни части на американската армия както действащи, така и пенсионирани военни от специалните части критикуват официалния дневен ред и говорят неуважително за американските власти.

Повечето от този вид изявления в групите SF Brotherhood – PAC и US Special Forces Team Room , наброяващи повече от пет хиляди членове. Тук президентът Джо Байдън често е осмиван или чернокожият министър на отбраната Лойд Остин е наричан с унизителните прякори Бъба, Расистки пънк, Гнойна личинка. Решението на Остин да позволи на транссексуалните хора да служат в армията се нарича „Безплатна транссексуална хирургия за военни“.

Съветникът на началника на Обединения комитет на началник-щабовете Рамон Колон-Лопес каза пред репортери, че „екстремистките организации активно набират персонал сред военните, това е лошо за ведомството и не е добро за имиджа на армията“.

На практика всички сериозни анализатори също признават, че американската армия е в най-голямата си кадрова криза след Виетнам. Американската младеж не иска да служи в армията. Миналата година Пентагонът беше принуден да намали числеността на сухопътните сили на САЩ с 10 000 войници, а в бъдеще ситуацията изглежда само ще се влошава.

„Армията трябва да признае, че се е осъществила еволюция в днешното по-младо поколение“, каза Джаки Спайер, председател на Подкомисията по военния персонал на Камарата на представителите на САЩ. „И ако искате да се насочите към това младо население за услуга, трябва да го направите така, че да е привлекателно за тях.“

Както и да е, но американските въоръжени сили в настоящата реалност все още си остават най-мощната военна сила на планетата. Тяхната очевидна деградация се компенсира от ударната сила на групите самолетоносачи и многобройните бойни самолети, независимо от тяхното състояние.

Прецизно управляемите ракети с голям обсег, с които са въоръжени американските изтребители, превръщат ВВС на САЩ в сериозна заплаха за всеки противник. Отделна много сериозна заплаха са четирите ядрени подводници клас „Охайо“, въоръжени с по 154 крилати ракети „Томахоук“ всяка.

Армиите на САЩ и техните съюзници обаче все още не са готови за пряк военен конфликт с Русия.

ПОДХОДЯЩА МУЗИКА ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА ЙОГА

СВЯТ

Тръмп: Европа ще плати висока цена, ако спечеля

Кандидатът на Републиканската партия за президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Европейският съюз ще трябва да „плати голяма цена“ за това, че не купува достатъчно американски стоки, ако той спечели изборите на 5 ноември, предадоха Ройтерс и Асошиейтед прес, съобщи БТА.

„Вижте какво ще ви кажа, Европейският съюз звучи толкова хубаво, толкова прекрасно, нали? Всички хубави малки европейски държави, събрани заедно“, каза той вчера на митинг в ключовия щат Пенсилвания, като обеща да приеме „Закон Тръмп за реципрочната търговия“.

„Те не купуват нашите коли. Те не купуват нашите селскостопански продукти. Те продават милиони и милиони автомобили в САЩ. Не, не, не, не, те ще трябва да платят висока цена“, подчерта Тръмп.

Кандидатът на републиканците обеща да наложи 10% мито върху вноса от всички държави и 60% мито върху вноса от Китай.

Това би засегнало веригите за доставки в целия свят, като вероятно ще предизвика ответни мерки и повишаване на разходите, предупреждават икономисти.

Републиканският кандидат вече предизвика притеснения в Тайван, като заяви, че демократичният самоуправляващ се остров трябва да плаща на Вашингтон за своята отбрана и го обвини, че е отнел на САЩ бизнеса с полупроводници, отбелязва Ройтерс.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

Продължи да четеш

СВЯТ

„Фолксваген“ планира да закрие поне три завода в Германия

Най-големият европейски автомобилостроител „Фолксваген“ (Volkswagen) планира да закрие поне три завода в Германия, с което десетки хиляди работници ще бъдат съкратени, обяви днес ръководителят на синдиката на работещите в компанията Даниела Кавало, цитирана от световните агенции.

Освен това капацитетът на останалите производствени обекти на компанията ще бъде намален, предвижда план на ръководството. Планът, оповестен в прессъобщение, включва също намаление с 10% на всички заплати и тяхното замразяване през 2025 и 2026 г.

„Ръководството е напълно сериозно за всичко това“, заяви Даниела Кавало пред служители на компанията във Волфсбург. Тя посочи, че заводът на „Фолксваген“ в Оснабрюк, който неотдавна загуби важна поръчка от „Порше“ (Porsche), е силно застрашен от затваряне. Заплаха има и за останалите заводи.

Компанията има 10 завода в Германия с над 120 000 работници, около половината от които работят в централата на корпорацията и главния завод в северния германски град Волфсбург. Всички заводи се намират в северозападната провинция Долна Саксония, с изключение на завода в град Касел, провинция Хесен, Централна Германия. Досега „Фолксваген“ не е затварял завод в Германия и не е прекратявал дейност никъде по света от повече от три десетилетия.

През септември компанията прекрати дългогодишното споразумение за сигурност на работните места с профсъюзите, което беше в сила над 30 години и отваря вратите за възможни съкращения от средата на 2025 г.

Ръководителите на корпорацията трябва да се срещнат с представители на синдиката „И Ге Метал“ (IG Metall) в сряда за втори кръг от преговори за нов колективен трудов договор. На първоначална среща през септември „Фолксваген“ категорично отхвърли исканията на профсъюза за 7% увеличение на заплатите и настоя за свиване на разходите. Компанията все още не е предоставила повече подробности.

Кавало и други синдикални лидери обещаха да се противопоставят на всякакви опити за закриване на работни места във „Фолксваген“.

След новината федералното правителство призова днес „Фолксваген“ да защити работните места в компанията, предаде ДПА. Правителствен говорител отбеляза, че самата компания все още не е коментирала плановете, но заяви, че позицията на канцлера Олаф Шолц по въпроса е ясна. По думите на говорителя такива вероятно погрешни решения, взети някога от ръководството, не трябва да са за сметка на работниците.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

Продължи да четеш

СВЯТ

Франция се е запътила към катастрофа. Заплашва стабилността на Европа!

Франция преживява една от най-тежките си бюджетни кризи през последните години, а бюджетният дефицит може да надхвърли 6% от БВП още през 2024 г. Заплахата кара френското правителство да планира строги мерки за икономии, включително бюджетни съкращения за 60 милиарда евро за 2025 г. Въпреки тези мерки държавните разходи ще продължат да нарастват с 2,1%, което повдига въпроси относно способността на Франция да поддържа стабилни финанси.

Финансовата комисия на Народното събрание, председателствана от Ерик Кокъл, обмисля създаването на специална разследваща комисия, която да проучи причините за настоящата криза.

Мащабът на финансовите затруднения поставя под въпрос действията както на изпълнителната власт, така и на финансовите институции в страната.

Paris Eiffel Tower and river Seine at sunset in Paris, France. Eiffel Tower is one of the most iconic landmarks of Paris.

Президентът Еманюел Макрон беше критикуван за изоставянето на поредица от съкращения на разходите поради опасения относно изборните последици, особено сред пенсионерите.

С ключово гласуване на бюджета, което предстои на 5 ноември, правителството може да прибегне до член 49.3 от Конституцията, за да принуди законопроекта да бъде приет без дебат. Подобно решение обаче може допълнително да подкопае доверието в правителството на Барние и да задълбочи вътрешните конфликти в страната. Президентът Еманюел Макрон беше критикуван за изоставянето на поредица от съкращения на разходите поради опасения относно изборните последици, особено сред пенсионерите.

Франция полиция

жандармерията в няколко региона на Франция е натрупала просрочени задължения за наеми, надхвърлящи 200 милиона евро, оказвайки натиск върху местните власти.

Мерките за строги икономии вече се отразяват на функционирането на обществените услуги. Например жандармерията в няколко региона е натрупала просрочени задължения за наеми, надхвърлящи 200 милиона евро, оказвайки натиск върху местните власти. Този дълг напомня кризата от 2020 г., когато дългът за публични услуги достигна милиард евро. Забавянето на плащанията също засяга правните услуги и други сектори, застрашавайки осигуряването на обществените нужди.

Финансовите пазари започват да се съмняват в надеждността на френския държавен дълг, който сега има по-високи лихвени проценти от дълга на Испания и Португалия, а по някои параметри e в по-лоши позиции дори от този на Гърция. Намаленото доверие в икономическата стабилност на Франция може да провокира повишаване на лихвените проценти по кредитите и да влоши финансовото състояние на страната. Рейтинговите агенции следят отблизо ситуацията и евентуално понижаване на кредитния рейтинг на Франция би могло сериозно да ограничи способността ѝ да взема заеми.

Криза еврозона

Кризата във Франция, втората по големина икономика в еврозоната, се отразява на устойчивостта на Европейския икономически и паричен съюз.

Кризата във Франция, втората по големина икономика в еврозоната, се отразява на устойчивостта на Европейския икономически и паричен съюз. Евросистемата позволи на Франция да взема заеми за дълго време въпреки вътрешните финансови слабости, но този механизъм сега е застрашен. Влошаващата се криза в Германия допълнително изостря ситуацията и поставя под въпрос дългосрочната жизнеспособност на системата на единната валута.

Значителното увеличение на разходите за пенсии представлява ключово предизвикателство. През последните години разходите за пенсии се повишиха от 36,5% на 57% от БВП, което натовари работещите граждани да финансират система, от която може да не получават същите обезщетения. Прогнозите показват, че до 2055 г. пенсиите могат да загубят до 40% от покупателната си способност. Правителството все още не е взело решение за реформа, страхувайки се от изборни последици.

Проблемите със съкращенията и неефективността на публичната служба също увеличават тежестта върху бюджета. Критиците посочват непродуктивни работни места в местни и териториални структури, създадени за поддържане на социална стабилност. Намаляването на броя на държавните служители може да донесе спестявания, но среща съпротива от синдикатите и обществеността.

Намаляването на потреблението на месо и енергия във Франция, отчасти представено като екологична инициатива, всъщност може да отразява икономически трудности. Тези признаци сочат към спад в стандарта на живот, който досега правителството трудно признава.

 

Ефектите от финансовата криза се усещат все повече в ежедневието на гражданите. Намаляването на потреблението на месо и енергия, отчасти представено като екологична инициатива, всъщност може да отразява икономически трудности. Тези признаци сочат към спад в стандарта на живот, който досега правителството трудно признава.

Ситуацията напомня събитията от 2010 г., когато Франсоа Фийон предупреди за фалит на страната.

Независимо, че Франция се е запътила към катастрофа и срива стандарта на живот на собствените си граждани, това не ѝ пречи да помага на Украйна

Прогнозираният дефицит от 6,1% за 2024 г. е най-високият от този период. Бюджетните дефицити и високите лихви представляват заплаха от финансов хаос, чиито последици могат да бъдат сравними с кризата в Гърция, но с много по-сериозни международни последици, като се има предвид военното и икономическо значение на Франция.

ЕС подкрепи финансовата стабилност на Франция през последното десетилетие, но този механизъм отслабва на фона на нарастващите лихви и кризата в Германия. Ако Франция не се справи с настоящите предизвикателства, кризата може да се разпространи в цялата еврозона, заплашвайки основите на Европейския съюз.

Франция наближава критичен момент и следващите избори могат да бъдат решаващи за нейното бъдеще и за стабилността на ЕС като цяло.

  • Нашата медия използва изображения създадени от Изкуствен Интелект.

Четете неудобните новини, които не можеме да поместим тук поради фашистка цензура в нашия ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ.

Абонирайте се за нашия Телеграм канал: https://t.me/vestnikutro

Влизайте директно в сайта.

Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?

#thesofiatimes

Продължи да четеш

БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРИЯпреди 6 дни

Босът на печатницата в Шумен за едни от най-добрите ментета на евро и долари в Европа

Стана ясно, кой е босът на печатницата в Шумен за едни от най-добрите ментета на евро и долари в Европа...

БЪЛГАРИЯпреди 1 седмица

Защо си журналист?

Защо взеха журналистите на подбив? Както във всичко останало в живота, така и в журналистиката, трябва да можеш да отговориш...

БЪЛГАРИЯпреди 3 седмици

Американските марионетки Борисов, Пеевски и техните лакеи на вкарват във вийна

България влиза във война, чакат ни атентати Конфликтът между Израел и Иран оформя Близкия изток в продължение на десетилетия. От...

БЪЛГАРИЯпреди 4 седмици

Патологичния мафиот Борисов отново драпа за президент

Така одиозната мутра от Банкя смятал да приключи политическата си нарцистична кариера и да си осигури пълна неприкосновеност Простака мафиот...

БЪЛГАРИЯпреди 4 седмици

Главчев изпраща Български войски във фашистка Украйна да убиват руснаци

Главчев подписа „споразумение“ за изпращане на наши войски във бандеровска Украйна Министерският съвет прие решение (по заповед на западните служби),...

ПОЛИТИКА

ПОЛИТИКАпреди 18 часа

Кирил Петков: Няма да приемем Борисов за премиер

Той уточни, че има няколко задачи, които могат да бъдат постигнати Отговорността да се направи правителство е на най-голямата политическа...

ПОЛИТИКАпреди 4 дни

Пеевски: Новото начало е необратим факт! И това е окончателно! Благодаря за доверието!

Съзнавам каква огромна отговорност за мен и за новото начало е това доверие и ще я оправдая, казва той Оттук,...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Светът се разцепи на две зони на влияние

И светът се пропука наполовина: длъжниците атакуват кредиторите Десетки световни лидери, представляващи най-влиятелните държави в света, хиляди журналисти, стотици събития...

ПОЛИТИКАпреди 1 седмица

Ще признаят ли Путин и Русия най-накрая реалността, че запада няма да ги остави на мира?

Украинското нахлуване в Курск, което беше разгромено, промени правилата на играта и вероятно ще доведе до прекратяване на съществуването на...

ПОЛИТИКАпреди 2 седмици

„Съкрушителен удар“ на Орбан в Брюксел, изобличи Урсула Фон Дер Лайн за лъжите и. Депутати пяха и аплодираха.

Депутатите в Европейския парламент аплодираха Виктор Орбан, който нанесе нов „удар“ след скандала с руснаци, работещи в европейски страни. Политологът...

СВЯТ

СВЯТпреди 17 часа

Тръмп: Европа ще плати висока цена, ако спечеля

Кандидатът на Републиканската партия за президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Европейският съюз ще трябва да „плати голяма цена“...

СВЯТпреди 3 дни

„Фолксваген“ планира да закрие поне три завода в Германия

Най-големият европейски автомобилостроител „Фолксваген“ (Volkswagen) планира да закрие поне три завода в Германия, с което десетки хиляди работници ще бъдат...

СВЯТпреди 3 дни

Франция се е запътила към катастрофа. Заплашва стабилността на Европа!

Франция преживява една от най-тежките си бюджетни кризи през последните години, а бюджетният дефицит може да надхвърли 6% от БВП...

СВЯТпреди 5 дни

Балансът на силите в световната икономика се измества от Г-7 към БРИКС

През следващите пет години световната икономика ще разчита повече на страните от БРИКС, отколкото на страните от Г-7, показват данни,...

СВЯТпреди 5 дни

Авиокомпаниите започват да напускат Германия

„Луфтханза“: Авиокомпаниите започват да напускат Германия Заради високите държавни такси и политиката за климата авиокомпаниите намаляват присъствието си в Германия....

Най-четени